II. BBHBL (II. banskobystrická hokejbalová liga)
Výsledky ostatných zápasov a rozpis v XLS súbore: 1.kolo, 2.kolo, 3.kolo, 4.kolo, 5.kolo, 6.kolo, 7.kolo, 8.kolo, 9.kolo, 10.kolo, 11.kolo, 12.kolo, 13.kolo, 14.kolo, 15.kolo, 16.kolo, 17.kolo; rozpis JESEŇ 2009, rozpis JAR 2010;
Play off: kvalifikačné kolo, štvrťfinále, semifinále 1, semifinále 2, finále;
Štatistiky hráčov a brankárov: po základnej časti, po celej súťaži;
 
 

16.07.2010
Zhodnotenie sezóny 2009/2010 Hbk SPORT TREND v II. BBHBL

Po dvoch víťazstvách v Hliníckej amatérskej hokejbalovej lige v rokoch 2008 a 2009 žiarsky Hbk SPORT TREND ako nováčik vyhral aj II. banskobystrickú hokejbalovú ligu a postúpil tak do I. BBHBL. Hráči tak splnili cieľ zo začiatku sezóny a v nasledujúcom ročníku si okrem I. BBHBL zahrajú aj najvyššiu hokejbalovú súťaž, Slovenskú hokejbalovú extraligu, ktorá je veľkou výzvou pre žiarsky hokejbal, ktorý bude po prvý krát konfrontovaný so slovenskou hokejbalovou špičkou.

Víťazstvo v II. BBHBL sa však nerodilo celkom ľahko. Prvé dva zápasy Žiarčania vyhrali dvojciferným víťazstvom, pričom v druhom kole tímu Rangers dokonca nastrieľali dvadsaťdva gólov, čo sa v priebehu zvyšku súťaže nepodarilo žiadnemu inému tímu. Zaváhanie prišlo vo 4. kole, kedy po nepresvedčivom výkone podľahli tímu Weber Tornado o jeden gól. Ďalšia prehra prišla v šiestom zápase, keď v daždivom počasí Žiarčania podľahli neskoršiemu finalistovi Berserker 5:1. Kuriózna situácia nastala v 7. kole, keď žiarsky brankár z technických príčin meškal na zápas, ktorý sa musel začať bez neho. Hráči SPORT TREND tak odohrali päť minút zo zápasu v šestici. Paradoxom bolo, že sa im podarilo ujať vedenia, neskôr však inkasovali do prázdnej brány dva góly. Po nastúpení brankára však stav otočili a nakoniec s prehľadom vyhrali. Veľká dráma sa odohrávala v 10. kole v zápase s Extrém Sásová. Po úvodných dvoch žiarskych góloch začali iniciatívu v zápase preberať hráči Extrému, ktorí stav otočili vo svoj prospech. Po vyrovnávajúcom žiarskom góle sa začalo napätie na ihrisku stupňovať, čo vyvrcholili vzájomným vylúčením hráčov do konca zápasu. Rozhodnutie prišlo dve minúty pred koncom gólom do brány Extrém Sásová a hráči SPORT TRENDu sa tak tešili z víťastva. V ďalších zápasoch už Žiarčania dominovali a základnú časť vyhrali s 15 výhrami a 2 prehrami. Nastrieľali v nej 134 gólov, čo bolo najviac zo všetkých družstiev a na druhej strane inkasovali najmenej, 30 gólov. Sedem z ôsmich pravidelne nastupujúcich hráčov bolo medzi 26 najproduktívnejšími hráčmi ligy, pričom 2 boli v prvej desiatke. Žiarsky brankár bol v percentuálnej úspešnosti na druhom mieste avšak s jednoznačne najlepším priemerom gólov na zápas 1,49.

Po predkole play off, ktoré hrali tímy z piateho až dvanásteho miesta sa rozhodlo o štvrťfinálovom súperovi SPORT TRENDu. Prvý, jednoznačne víťazný zápas a dve vylúčenia súpera do konca stretnutia rozhodli o tom, že sa druhý zápas skontumoval v prospech žiarskeho tímu. V semifinále Žiarčania narazili na najprijateľnejšieho súpera z pohľadu vývoja súťaže. Hoci prvý zápas prehrali po samostatných nájazdoch 6:5, v druhom jednoznačne dominovali a vyhrali 7:1. Rozhodnutie a veľkú drámu priniesol tretí rozhodujúci zápas, keď žiarske družstvo rozhodlo o svojom víťazstve 1:0 až tri minúty pred koncom stretnutia. Týmto víťazstvom si tak vybojovali účasť v I. BBHBL. Po dohode finalistov sa vyvrcholenie súťaže odohralo na jeden víťazný zápas. Žiarčania v ňom nastúpili proti premožiteľovi zo základnej časti Berserker, ktorému však prehru v tomto dôležitom zápase oplatili a zvíťazili jednoznačným výsledkom 7:1. Žiarsky Hbk SPORT TREND sa tak mohol tešiť z tretieho ligového víťazstva vo svojej histórii.

Na záver treba poznamenať, že úspech žiarskeho tímu spočíval v jeho vyrovnanosti a pozitívnej, nekonfliktnej atmosfére vo vnútri družstva. Rozhodnutie zápasov neležalo len na pleciach niekoľkých individulít, ale takmer každý zápas vzal do rúk iný hráč. Efektívna útočná hra podporovaná veľmi dobrou defenzívou a výkonmi brankára Michalejeho, ktorý bol po ukončení celej súťaže v štatistikám na špici hodnotenia brankárov, boli základom dominantného postavenia v súťaži.

Zostava Hbk SPORT TREND v II. BBHBL: Michaleje J. - Kotyk J., Valko K., Darmo T., Šulek M., Mihálik S. - Hronec R., Uhrovič R., Valko T., Vallo M., Považanec M., Košta A.

.....................................................................................................................................................................................
Finále - 03.07.2010
Víťazom II. BBHBL sa stal žiarsky Hbk SPORT TREND

Žiarsky hokejbalový klub SPORT TREND sa stal, po splnení základného cieľa, ktorým bol postup do I. banskobystrickej hokejbalovej ligy, víťazom II. BBHBL a úspešne tak zakončil sezónu 2009/2010. Rozhodlo sa tak v sobotu 3. júla 2010 na ihrisku v Sásovej, s ktorým sa týmto posledným zápasom rozlúčili, keďže prvá liga sa hrá už na nedávno vybudovanej Aréne Barani na Uhlisku, ktorého výstavbu podporili banskobysrický hokejový odchovanci hrajúci v NHL.

Finálový zápas s banskobystrickým Berserker sa ani zďaleka nehral s takým nasadením ako semifinálové zápasy, v ktorých išlo o postup do prvej ligy. Nižší počet hráčov na súpiske, hlavne na strane Bystričanov a horúce počasie ešte znižovali úroveň duelu. Hralo sa však veľmi gentlemansky, keď na trestnej lavici bol za celý zápas len jediný hráč.

Prvá tretina mala vyrovnaný priebeh. Bystričania spočiatku niekoľko krát nebezpečne ohrozili bránu SPORT TRENDu, všetko však vyriešil žiarsky brankár. Postupne však začali Žiarčania v zápase preberať iniciatívu. Na začiatku druhej tretiny hrali oslabení, no napriek tomu sa im podarilo streliť úvodný gól po chybe brankára Berserker. K tomu pridali ešte jeden gól a tak išli do záverečnej tretiny za stavu 2:0. Tá sa zmenila na exhibíciu hráčov Hbk SPORT TREND, keď v nej nastrieľali päť gólov naproti jedinému bystrickému. Zápas sa skončil najčastejším výsledkom Žiarčanov 7:1, ktorý si tak prevzali pohár víťaza II. banskobystrickej hokejbalovej ligy.

Žiarsky hokejbalový klub SPORT TREND si po dvoch víťazstvách v regionálnej Hliníckej amatérskej hokejbalovej lige zaknihoval ďalší úspech, tentokrát v krajskej súťaži. Budúci ročník však čaká žiarskych hokejbalistov náročný program, keďže okrem účasti v I. BBHBL budú hrať aj Slovenskú hokejbalovú extraligu. Účasť v tejto súťaži je však významným medzníkom tohto športu nielen v meste Žiar nad Hronom, ale v celom regióne.


Hbk SPORT TREND - Berserker 7:1 (0:0, 2:0, 5:1)

Body: Valko K. 1+3, Valko T. 2+0, Košta 2+0, Uhrovič 1+1, Kotyk 0+2, Považanec 1+0, Vallo 0+1
Tresty: Košta - 2 min.
Zostava: Michaleje - Kotyk, Valko K., Uhrovič - Vallo, Považanec, Valko T., Košta

Zostava Hbk SPORT TREND v II. BBHBL: Michaleje - Kotyk, Valko K., Darmo, Mihálik - Uhrovič, Hronec, Považanec, Vallo, Valko T., Šulek, Košta

Zápas o 3. miesto: Cult Club Canadiens - Extrém Sásová 11:2

.....................................................................................................................................................................................
Semifinále - 26., 27.06.2010
Žiarsky tím SPORT TREND postúpil do I. BBHBL

Hráči Hbk SPORT TREND otočili semifinálovú sériu II. banskobystrickej hokejbalovej ligy a dvoma víkendovými výhrami si vybojovali postup do I. BBHBL.

V sobotu 26. júna 2010 bol na programe druhý semifinálový zápas medzi žiarskym Hbk SPORT TREND a bystrickým Cult Club Canadiens. Keďže v prvom zápase zvíťazili Canadiens 6:5 na samostatné nájazdy, Žiarčania ak si chceli udržať šancu na postup do prvej ligy, tento zápas museli vyhrať. Od toho sa odvíjala aj ich nátlaková hra hneď od úvodu stretnutia, ktorou nútili súperových obrancov produkovať chyby. Ku koncu prvej tretiny sa im podarilo streliť dva góly v priebehu jednej minúty, čo vnieslo kľud do ich radov. Druhá tretina mala podobný priebeh, ale Žiarčania v nej strelili až štyri góly. Od tohto momentu začala narastať zbytočná nervozita na oboch stránach, ktorá vyvrcholila niekoľkých zákernými zákrokmi. Do tretej tretiny hráči Hbk SPORT TREND nastúpili s odhodľaním pokračovať v nátlakovej hre aj napriek dostatočnému náskoku a neponúknuť súperovi ani iskierku nádeje na zdramatizovanie zápasu. Táto taktika, hoci bola náročná na fyzické sily hráčov, priniesla ovocie, aj keď Bystričania dokázali streliť svoj čestný úspech strelou od modrej čiary. Posledné slovo v zápase však patrilo žiarskemu tímu, ktorý tak uzavrel stav stretnutia na nečakaných 7:1.

V nasledujúci deň, teda v nedeľu 27.júna 2010, sa odohral posledný semifinálový zápas, ktorý mal rozhodnúť o druhom finalistovi II.BBHBL a zároveň druhom postupujúcom do I. BBHBL, keďže Berserker v rozhodujúcom zápase zvíťazili nad Extrémom Sásová 6:5.
Zápas mal opatrný priebeh a bol často prerušovaný vylúčeniami na oboch stranách. Žiarsky tím sa opäť pokúšal o nátlakovú hru, čo umožnilo predovšetkým jeho obrancom zakončovať od modrej čiary. Súper však dobre vykrýval priestor a tak bola väčšina strieľ zblokovaných. V dvoch tretinách gól nepadol a tak mal duel naďalej dramatický priebeh. V tretej tretine sa už začala prejavovať nervozita na hokejkách žiarskych hráčov a po zaváhaní ich obrancu sa Bystričania v prvej polovici poslednej tretiny dostali do vyloženej šance, ktorú však brankár Hbk SPORT TREND zneškodnil. V polovici tretiny nasledovala otočka a posledných sedem a pol minúty zápasu. Po faule hráča Canadiens dostali Žiarčania možnosť zahrať si presilovú hru. Strely od modrej čiary, ale aj následné dorážky končili na bystrickom brankárovi. Tri a pol minúty pred koncom zápasu na konci presilovej hry zatiahol žiarsky obranca loptičku na ľavú stranu ihriska, dostal sa do súperovej tretiny, kde sa natlačil pred bystrického brankára a bekhendom ju zasunul za jeho chrbát. Žiarčania sa tak mohli tešiť z vedúceho gólu. Aj po ňom však pokračovali v nastavenom tempe a nestiahli sa len do obrany, z čoho vyplynulo dve minúty pred koncom ďalšie vylúčenie Canadiens. V závere sa strhla ešte pred žiarskou bránou skrumáž, ale súper nedokázal zakončiť a následne sa hráč SPORT TRENDu dostal do samotného nájazdu, ktorý mu však súperov brankár zmaril vypichnutím hokejkou. V napínavom závere sa už výsledok nezmenil a tak sa žiarski hokejbalisti mohli tešiť z postupu do prvej ligy, keďže v tejto súťaži sa na budúci rok predstavia obaja finalisti II. BBHBL.

Základný cieľ sa tak žiarskemu tímu podarilo splniť a v sobotu 3.júla 2010 ich čaká boj o vítaza II. banskobystrickej ligy s banskobystrickým tímom Berserker, ktorému v základnej časti podľahli 1:5. Finále sa po dohode oboch strán bude hrať len na jeden víťazný zápas.

2. zápas - 26.06.2010
Hbk SPORT TREND - Cult Club Canadiens 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)


Body: Vallo 2+1, Kotyk 2+0, Valko T. 2+0, Považanec 1+1
Tresty: Vallo - 2 min., Valko K. - 2 min., Kotyk - 2 min. + 10 min., Vako T. - 2 min.
Zostava: Michaleje - Kotyk, Valko K., Valko T., Šulek - Vallo, Považanec, Hronec, Uhrovič, Košta

3. zápas - 27.06.2010
Hbk SPORT TREND - Cult Club Canadiens 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)


Body: Kotyk 1+0, Šulek 0+1
Tresty: Vallo - 2 min. + 10 min., Valko T. - 2 min.
Zostava: Michaleje - Kotyk, Valko K., Vako T., Šulek - Vallo, Považanec, Hronec, Uhrovič, Košta

Ostatné výsledky: Berserker - Extrém Sásová 6:5 - postupuje Berserker
.....................................................................................................................................................................................
Semifinále - 20.06.2010
Hbk SPORT TREND prehral prvý semifinálový zápas

Žiarski hokejbalisti prehrali prvý semifinálový zápas II. banskobystrickej hokejbalovej ligy po samostatných nájazdoch. Toto stretnutie sa odohralo až v nedeľu, hoci bolo naplánované na sobotu. Dôvodom bolo vyčíňanie počasia, ktoré zabránilo odohrať v piatok tretí, rozhodujúci štvťfinalový zápas medzi TJ Kremnica Wolves a Cult Club Canadiens. Ten tak musel byť preložený na sobotu a vítazne z neho vyšli hráči Canadiens.
V nedeľu teda Žiarčania nastúpili proti tímu Cult Club Canadiens. Dôsledky premenlivého počasia sa prejavili aj na ihrisku, kde sa vytvorili rozsiahle mláky, ktoré zabraňovali tvoriť kombinačnú hru. Žiarsky tím nastúpil do zápasu veľmi opatrne, čo sa mu vypomstilo a hneď prvá strela skončila v jeho bráne. Prvá tretina priniesla len niekoľko menej nebezpečných situácií na oboch stranách na rozdiel od druhej, v ktorej padlo päť gólov. Na 2:0 sa podarilo Bystričanom zvýšiť po teči brániaceho hráča. Žiarčanom sa podarilo korigovať strelou od modrej čiary. Následne však zbytočne inkasovali počas presilovky. Tú sa im však nakoniec podarilo využiť a rozdiel skóre bol opäť len jednogólový. Na konci tretiny však súper hral presilovú hru a nastrelená loptička od modrej čiary, ktorá išla mimo bránu, trafila nešťastne hokejku žiarskeho hráča a tá opäť skončila v bráne Hbk SPORT TREND. Do tretej tretiny Žiarčania nastúpili s odhodlaním vyrovnať stav zápasu a prikloniť misky váh na svoju stranu. Najprv prekvapili brankára bekhandovou prihrávkou z takmer bránkovej čiary a o minútu a pol na to počas oslabenia vyrovnali, keď žiarsky hráč trafil spoza brány bystrického brankára a ten si loptičku vrazil do vlastnej brány. V polovici tretej tretiny však hráči Cult Club Canadiens opäť hrali presilovku, ktorú sa im podarilo využiť. Žiarčania tak opäť museli doťahovať. Zvýšenou aktivitou sa im nakoniec tri a pol minúty pred koncom podarilo vyrovnať a na konci zápasu začali preberať iniciatívu. Tú však zmaril diskutabilne pískajúci jeden z rozhodcov, ktorý žiarsky tím dve minúty pred koncom opäť poslal do oslabenia. Hráči Hbk SPORT TREND sa ubránili a nasledovalo päť minútové predĺženie,
v ktorom sa Žiarčania dva krát dostali do prečíslenia dvoch na jedného, avšak bez zakončenia. Jeden a pol minúty pred koncom opäť zaúradoval rozhodca, keď pre údajne veľa hráčov na ihrisku, vylúčil opäť žiarskeho hráča. Bystričania však ani túto príležitosť nepremenili a nasledovali tak samostatné nájazdy. Prvú sériu brankári vychytali, no v druhej, v čase nájazdu Canadiens, ukazál zas svoje "kvality" jeden z rozhodcov, keď odpískal z modrej čiary prerušenie, hoci druhý bol na úrovni bránkovej čiary a potom sa loptička dokotúľala do brány. Tento sporný moment vyvolal burlivé emócie z oboch strán. Nakoniec sa kapitáni dohodli na opakovaní nájazdu, ktorý Bystričania premenili a keďže ďalšie nájazdy premenené neboli, žiarsky tím Hbk SPORT TREND prvý semifinálový zápas prehral. Ďalší zápas je na programe v sobotu 26.06.2010.

1. zápas - 20.06.2010
Hbk SPORT TREND - Cult Club Canadiens 5:6sn (0:1, 2:3, 3:1)


Body: Valko K. 1+2, Považanec 1+1, Hronec 1+0, Uhrovič 1+0, Kotyk 1+0, Valko T. 0+1
Tresty: Valko K. - 4 min., Vallo - 2 min., Valko T. - 2 min., Hronec - 2 min., hráč. lav. - 2 min.
Zostava: Michaleje - Kotyk, Valko K., Uhrovič - Vallo, Považanec, Hronec, Valko T.

Ostatné výsledky: Berserker - Extrém Sásová 1:4, 3:1
.....................................................................................................................................................................................
Štvrťfinále - 12.-13..06.2010
Žiarski hokejbalisti prešli štvrťfinále a čaká ich boj o prvú ligu

Cez víkend (12.-13.06.2010) sa v II. banskobystrickej hokejbalovej lige odohrali prvé štvrťfinálové zápasy. Žiarsky tím Hbk SPORT TREND nastúpil proti družstvu Citrus Team B, ktoré ako desiate v tabuľke po základnej časti v predkole play off porazilo siedmy tím Eagle Sásová 2:0 na zápasy.
Prvý, sobotňajší zápas sa hral o 15.00 hod. a bol poznačený neznesiteľným teplom, keď ortuť na teplomery ukazovala 32 stupňov Celzia.Túto horúčavu ešte horšie znášali brankári, ktorí boli oblečení vo výstroji. Každá tretina tak bola v polovici, z dôvodu občerstvenia, prerušená.
Hoci Žiarčania nastúpili proti papierovo slabšiemu súperovi, do zápasu nastúpili opatrne. Tomu zodpovedala aj prvá tretina, keď sa im podarilo streliť len jeden gól a hra bola vyrovnaná. Zápas bol poznačený aj nezvyčajne citlivým pískaním rozhodcov oproti predchádzajúcim zápasom, čoho výsledkom bolo pätnásť vylúčených hráčov na oboch stranách, avšak takmer rovnakým pomerom. V druhej tretine sa žiarskemu tímu podarilo ísť do dvojgólového vedenia po góle v oslabení a do konca tretiny streliť aj tretí gól. Posledná tretina sa odohrávala už len v réžii Hbk SPORT TREND. Súper v tejto časti hry nevystrelil na žiarsku bránu ani raz, naopak Žiarčania pridali ďalšie tri góly a tešili sa z víťazstva.
Druhý, nedeľňajší duel vyhralo žiarske družstvo kontumačne. Keďže dvaja hráči Citrus Team B dostali trest do konca zápasu a v nasledujúcom druhom zápase tak nemohli hrať, zvyšok tímu by na zápas nenastúpil v požadovanom počte. Žiarčania tak postúpili do semifinále, kde budú hrať o postup do I. banskobystrickej hokejbalovej ligy, keďže postupujú obaja finalisti. Ich súperom bude jeden z dvojice Cult Club Canadiens, TJ Kremnica Wolves, ktorí rozhodujúci zápas odohrajú v piatok 18.06.2010.

1. zápas - 12.06.2010
Hbk SPORT TREND - Citrus Team B 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)


Body: Hronec 0+3, Valko T. 2+0, Považanec 2+0, Kotyk 1+1, Uhrovič 1+1, Vallo 0+2, Valko K. 1+0
Tresty: Kotyk - 4 min., Uhrovič - 2 min., Valko T. - 2 min., Valko K. - 2 min., Darmo - 2 min.
Zostava: Michaleje - Kotyk, Valko K., Uhrovič, Darmo - Vallo, Považanec, Hronec, Valko T.


2. zápas - 13.06.2010
Hbk SPORT TREND - Citrus Team B 5:0k


Body:
Tresty:
Zostava:

Ostatné výsledky: Berserker - Oskar 9:1, 5:1 - postupuje Berserker; Extrem Sásová - Weber Tornado 4:1, 9:2 - postupje Extrém Sásová; Cult Club Canadiens - TJ Kremnica Wolves 5:2, 2:3
.....................................................................................................................................................................................
17. kolo - 30.05.2010
Žiarsky tím Hbk SPORT TREND vyhral základnú časť II. BBHBL

Posledné kolo základnej časti II. banskobystrickej hokejbalovej ligy bolo odohrané poslednú májovú nedeľu. Hráči Hbk SPORT TREND v ňom nastúpili proti tímu Horná Ves Sharks. V prípade výhry mali Žiarčania šancu ísť do play off z najvýhodnejšej pozície a zároveň by sa stali víťazmi základnej časti.
Do zápasu Žiarčania nastúpili s vedomím, že nastupujú proti súperovi, s ktorým sa môžu teoreticky stretnúť v štvťfinále. Tomu zodpovedalo aj nasadenie oboch tímov. Do úvodu stretnutia nastúpili hráči Hornej Vsi bez rešpektu a niekoľkými streľami ohrozili bránu Hbk SPORT TREND. Žiarsky tím však následne strelil prvý gól a od tohto momentu prevzal iniciatívu v zápase. Vysokou efektivitou sa predviedol v prvej tretine, keď z ôsmich stieľ dali jeho hráči päť gólov. Druhá tretina sa začala vo vlažnom tempe. Nasadenie Žiarčanov opadlo a k tomu sa pridal ešte nepríjemný dážď, ktorý zmenil ihrisko na klzisko. Obraz hry Hbk SPORT TREND sa tak zmenil o 180 stupňov a zápas sa už prakticky len dohrával. Hráči si museli dávať predovšetkým pozor, aby sa zbytočne nezranili. V tejto tretine Žiarčania strelili šiesty gól a Horná Ves svoj čestný úspech. V tretej tretine sa počasie umúdrilo, avšak mláky, ktoré boli na ihrisku nedali možnosť rozvíjať kombinačné akcie. Horná Ves sa ešte snažila tlačiť do útoku a vytvorila si niekoľko nebezpečných šancí, ktoré však žiarsky brankár s prehľadom zneškodnil. Žiarčania pridali ešte jeden gól a tešili sa tak z víťazstva, ktoré im zaručilo prvé miesto v základnej časti II. BBHBL. V prvom kole play off sa spolu stretnú družstvá z 5. až 12. miesta. Víťazi postúpia do štvrťfinále, kde si zahrajú s tímami, ktoré sa umiestnili na 1. až 4. mieste.

Hbk SPORT TREND - Horná Ves Sharks 7:1 (5:0, 1:1, 1:0)


Body: Valko T. 2+1, Považanec 2+1, Uhrovič 2+1, Valko K. 1+1, Hronec 0+2, Vallo 0+1
Tresty:
Zostava: Michaleje - Kotyk, Valko K., Uhrovič - Vallo, Považanec, Hronec, Valko T.
.....................................................................................................................................................................................
DOHRÁVKA - 12. kolo - 29.05.2010
Dôležitý zápas vyhrali Žiarčania

V dohrávke 12. kola nastúpil žiarsky tím Hbk SPORT TREND proti dobre známemu súperovi TJ Kremnica Wolves. Zápas mal špecifický náboj, lebo jeho vítaz mal veľkú šancu vyhrať základnú časť II. banskobystrickej hokejbalovej ligy, čo by však musel potvrdiť víťazstvom nasledujúci deň v poslednom kole proti však tabuľkovo slabšiemu súperovi.
Úvod zápasu bol opatrný. Ani jeden z tímov nechcel urobiť chybu, ktorou by sa súper dostal do vedenia. Miernu hernú prevahu Žiarčania pretavili v prvej tretine do úvodného gólu. Druhá tretina mala podobný charakter, avšak postupne si hráči Hbk SPORT TREND vytvárali väčší tlak, čo vyvrcholilo ďalšími dvoma strelenými gólmi. Počet šancí Žiarčanov sa zvyšoval aj v tretej tretine, kedy po štvrtom strelenom góle mali zápas už prakticky vo svojich rukách. Žiarske družstvo veľmi dobre bránilo a súper sa, až na jednu strelu spoza modrej čiary, ktorou opečiatkoval brvno, nedostal do vyloženej šance. Po šiestom strelenom góle sa nakoniec presadili aj Kremničania po teči nahodenej loptičky pred bránu Hbk SPORT TREND. Posledné slovo však 26 sekúnd pred koncom malo žiarske družstvo, uzavrelo tak výsledok stretnutia na 7:1 a pripísalo si na svoje konto veľmi dôležité víťazstvo.

Hbk SPORT TREND - TJ Kremnica Wolves 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)


Body: Kotyk 1+2, Vallo 2+0, Uhrovič 2+0, Valko K. 1+1, Valko T. 1+1, Hronec 0+2, Považanec 0+2
Tresty: Hronec - 2 min., Kotyk - 2 min., Vallo - 2 min.
Zostava: Michaleje - Kotyk, Valko K., Darmo, Uhrovič - Vallo, Považanec, Hronec, Valko T.
.....................................................................................................................................................................................
16. kolo - 23.05.2010
Hbk SPORT TREND bude bojovať o prvé miesto v základnej časti

Základná časť II. banskobystrickej hokejbalovej ligy sa blíži ku koncu. Na programe je už len jedno kolo. Hoci je už väčšina tímov postupujúcich do play off známa, o posledných postupových priečkach sa rozhodne až v poslednom kole.
Žiarskemu tímu Hbk SPORT TREND sa naskytá možnosť ísť do play off z prvého miesta ako víťaz základnej časti tejto súťaže. Musí však v sobotu zvíťaziť v dohrávke s Kremnicou Wolves, ktorá ako jediná doposiaľ prehrala v riadnom hracom čase len jediný krát a v nedeľu v poslednom kole s Hornou Vsou Sharks.
V predposlednom kole sa Žiarčania stretli s mladým banskobystrickým tímom HbK Barani. Od začiatku mali hráči Hbk SPORT TREND zápas pevne vo svojich rukách. Rýchlo strelili prvé dva góly a aj naďalej sa dostávali do šancí, ktoré postupne premieňali. Najefektívnejšia bola druhá tretina, v ktorej umiestnili loptičku za chrbát brankárovho súpera 5 krát. Aj napriek veľkému rozdielu sa súper predstavil sympatickým výkonom. Predovšetkým zákroky brankára Baranov zabránili tomu, že skóre Žiarčanov nemalo dvojciferný výsledok.

Hbk SPORT TREND - HbK Barani 9:0 (2:0, 5:0, 2:0)


Body: Uhrovič 2+2, Hronec 3+0, Považanec 2+0, Valko K. 1+1, Darmo 1+1, Vallo 0+1
Tresty: Michaleje - 4 min., Darmo -2 min.
Zostava: Michaleje - Kotyk, Valko K., Darmo - Vallo, Považanec, Hronec, Uhrovič
.....................................................................................................................................................................................
DOHRÁVKA - 15. kolo - 16.05.2010
Zvládnutý zápas v daždivom počasí

Pred poslednými dvoma kolami základnej časti II. banskobystrickej hokejbalovej ligy bola súťaž na jeden víkend prerušená. Dôvodom bola účasť Banskej Bystrice na hokejbalových Majstrovstvách Slovenska (Mamut cup) U18 v Pruskom a U20 v Trenčíne.
Voľný víkend tak niektoré družstvá využili na dohratie odložených zápasov. Hbk SPORT TREND nastúpil v nedeľu, 16. mája, proti Eagle Sásová. Zápas výrazne poznačilo daždivé počasie, keď sa na niektorých miestach tvorili kaluže vody. Od úvodu prebiehala hra v opatrnom tempe, na ihrisku totiž vplyvom dažda neustále hrozilo nebezpečenstvo úrazu. Žiarčania však hrali v pohode a po strelenom úvodnom góle nasledovali ďalšie dva a zdalo sa, že zápas bude v ich rukách. V druhej tretine sa súperovi po štastne odrazenej strele od nerovného povrchu plochy podarilo skórovať. Možnosť dotiahnuť sa na rozdiel jedného gólu mal počas presilovky. Túto šancu však nevyužil a po následnom zoskočení žiarskeho hráča na plochu z trestnej lavice Žiarčania zvýšili svoj náskok. Od tohto momentu dovtredy dobre hrajúci tím SPORT TREND zvolnil tempo a uspokojil sa s prebiehom zápasu, čo sa mohlo vypomstiť. Súper sa začal dostávať stále viac do šancí, ktoré vyvrcholili jeho druhým gólom tesne pred koncom druhej tretiny. K zdramatizovaniu zápasu však nedošlo. V tretej tretine sa hráči žiarskeho družstva dostali do niekoľkých samostatných nájazdov, z ktorých sa podarilo premeniť len jeden a tak Žiarčania zvíťazili 5:2.

Hbk SPORT TREND - Eagle Sásová 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Body: Vallo 2+0, Uhrovič 2+0, Valko T. 0+2, Hronec 0+2, Košta 1+0
Tresty: Vallo - 2 min.
Zostava: Michaleje - Kotyk, Valko K., Darmo, Košta - Vallo, Valko T., Hronec, Uhrovič
.....................................................................................................................................................................................
15. kolo - 09.05.2010 - ODLOŽENÉ

Hbk SPORT TREND - Eagle Sásová
.....................................................................................................................................................................................
14. kolo - 08.05.2010
Žiarčania predviedli proti Radvani Stars priemerný výkon

Po druhom májovom víkende zostáva do konca základnej časti II. banskobystrickej hokejbalovej ligy odohrať už len dve kolá. 14. a 15. kolo sa odohralo počas víkendu. V sobotňajšom zápase nastúpili hráči Hbk SPORT TREND Žiar nad Hronom proti Radvani Stars, ktorá bojuje o postup do play off (prvé štyri tímy postupujú do štvrťfinále, piaty až dvanásty hrajú osemfinále), čo malo vplyv aj na samotný zápas. O napínavú úvodnú tretinu sa však postarali aj Žiarčania svojim zaspatým výkonom, keď nedostatočne bránili útočiaceho súpera a na druhej strane minimálne ohrozovali jeho brankára. Výsledkom tejto hry bolo jednogólové vedenie Radvane, ktoré sa však podarilo ešte pred koncom prvej tretiny počas presilovky zmazať. V druhej tretine žiarsky tím podstatne zvýšil aktivitu a začal nebezpečnejšie ohrozovať súperovho brankára, výsledkom čoho boli ďalšie tri góly a hoci súper v tejto tretine ešte korigoval, z jeho strany to bolo všetko. V tretej tretine pridali Žiarčania ešte ďalšie dva góly a po priemernom výkone vyhrali tak v pomere 6:2. 15. kolo, zápas s Eagle Sásová, bolo na žiadosť súpera odložené.

Hbk SPORT TREND - Radvaň Stars 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)


Body: Valko K. 2+1, Hronec 2+0, Uhrovič 2+0, Považanec 0+1, Darmo 0+1, Valko T. 0+1
Tresty: Valko T. - 2 min., Valko K. - 2 min., Uhrovič - 2 min.
Zostava: Michaleje - Uhrovič, Valko K., Darmo - Považanec, Vallo, Valko T., Hronec
.....................................................................................................................................................................................
13. kolo - 02.05.2010
Hráči Hbk SPORT TREND nastrieľali v II. BBHBL už 100 gólov

Žiarsky tím ako prvý v II. banskobystrickej hokejbalovej lige v sezóne 2009/2010 pokoril hranicu sto strelených gólov. Podarilo sa to v 13. kole súťaže proti družstvu z Banskej Bystrice Citrus Team B, ktorý Žiarčania porazili 11:0. Hneď prvá strela na súperovho brankára skončila po teči v bráne. Do konca tretiny hráči Hbk SPORT TREND pridali ďalšie tri góly. Rovnaký počet gólov ako v prvej tretine strelili aj v druhej a symbolickú stovku dosiahli len pár sekúnd pred koncom zápasu a pripísali si na svoje konto ďalšie dôležité body. V počte strelených gólov v jednom zápase drží dosiaľ žiarsky tím rovnako tohtosezónne prvenstvo, keď hneď v druhom kole nastrieľali súperovi 22 gólov a žiadny neinkasovali. Vysoký počet strelených gólov a na druhej strane nízky počet inkasovaných poukazuje na pozitívne prognózy v bojoch o postup do I. BBHBL. Je však potrebné, obrazne povedané, stále sa držať pri zemi. 12. kolo, zápas s TJ Kremnica Wolves, bolo po vzájomnej dohode klubov odložené.

Hbk SPORT TREND - Citrus Team B 11:0 (4:0, 4:0, 3:0)


Body: Hronec 3+2, Považanec 2+2, Vallo 2+2, Valko K. 2+1, Uhrovič 1+2, Valko T. 1+1, Mihálik 0+1
Tresty: Valko K. - 2 min., Hronec - 2 min., Uhrovič - 2 min.
Zostava: Michaleje - Mihálik, Uhrovič, Valko K., Košta - Považanec, Vallo, Valko T., Hronec
.....................................................................................................................................................................................
12. kolo - 01.05.2010 - ODLOŽENÉ

Hbk SPORT TREND - TJ Kremnica Wolves
.....................................................................................................................................................................................
11. kolo - 25.04.2010
Skvelý brankársky výkon bol základom hladkého víťazstva

V 11.kole sa Hbk SPORT TREND stretol s minuločným prvoligistom Wanderers Valaská. Od začiatku zápasu boli oba tímy ofenzívne ladené. Už v 24 sekunde zápasu sa Žiarčanom podarilo streliť úvodný gól. Zápas bol charakteristický nedisciplínovaným branením na oboch stranách, z čoho vyplývali časté prečíslenia na oboch stranách. Žiarske družstvo však v tejto fáze podržal veľmi dobre chytajúci brankár a do konca tretiny padli do bránky Wanderers ďalšie dva góly. V druhej tretine Žiarčania zvýšili svoj náskok na rozdiel piatich gólov, ktorý mohol byť ešte väčší, keby premenili niekoľko samostatných nájazdov. Priebeh tretej tretiny bol poznačený zbytočnými faulami, keď si hráči Hbk SPORT TREND odpykávali tri po sebe idúce dvojminútové tresty. Tieto vylúčenia však zostali nepotrestané a po ich skončení strelilo žiarske družstvo ďalší gól. Súper stav korigoval až v čase, keď už bolo o zápase rozhodnuté, avšak posledné slovo patrilo Žiarčanom, ktorí uzavreli skóre zápasu na 7:1. Hoci je výsledok jednoznačný, Wanderers prestrieľali Hbk SPORT TREND v pomere strieľ 32:31. Skvelým výkonom sa predviedol hlavne žiarsky brankár, ktorý mal takmer 97 % úspešnosť zákrokov.

Hbk SPORT TREND - Wanderers Valaská 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)

Body: Považanec 4+0, Vallo 1+3, Hronec 1+1, Darmo 1+0, Valko K. 0+1, Mihálik 0+1, Košta 0+1
Tresty: hráčska lavica - 2 min., Valko K. - 2 min., Hronec - 2 min., Košta - 2 min.
Zostava: Michaleje - Valko K., Darmo, Mihálik, Košta - Valko T., Hronec, , Vallo, Považanec

.....................................................................................................................................................................................
10. kolo - 18.04.2010
Šarvátka v zápase pomohla Žiarčanom

V desiatom kole nastúpil Hbk SPORT TREND proti tímu Extrem Sásová. Hneď na začiatku sa Žiarčanom podarilo využiť presilovku a v polovici prvej tretiny streliť aj druhý gól. Na konci tretiny sa však súperovi podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu a v druhej tretine počas oslabenia vyrovnať. Následne na to sa tretím gólom Sásovčania dostali do vedenia a otočil tak stav zápasu. Veľká šanca na vyrovnanie sa ponúkla, keď sa žiarsky hráč dostal do brejku, ktorý však úspešne nezakončil pre hodenú hokejku súpera a tak nasledovalo trestné strieľanie. Ani túto ďalšiu veľkú možnosť  na vyrovnanie sa však nepodarilo využiť. Hra sa začala pritvrdzovať a oba tímy hrali stále viac a viac nervóznejšie, čo vyvrcholilo šarvátkou v druhej polovici tretej tretiny, keď dvaja hráči dostali trest vylúčenia do konca zápasu a ďalší dvaja dvojminútové tresty. Následne sa hra upokojila, čo pomohlo predovšetkým Žiarčanom, ktorí najprv vyrovnali a dve minúty pred koncom strelili aj víťazný gól. Záverečný nápor Sásovčanov sa podarilo ustáť predovšetkým vďaka brankárovi, ktorý v záverečnej tretine ukázal niekoľko skvelých zákrokov a tak si Hbk SPORT TREND mohlo pripísať ďalšie víťazstvo.

Hbk SPORT TREND - Extrem Sásová 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)

Body: Uhrovič 2+1, Kotyk 1+0, Valko T. 1+0, Vallo 0+1, Považanec 0+1
Tresty: Uhrovič - 2 min., Kotyk - 2 min., Darmo - DKZ
Zostava: Michaleje - Kotyk, Valko K., Darmo, Uhrovič - Valko T., Hronec, Košta, Vallo, Považanec
.....................................................................................................................................................................................
9. kolo - 11.04.2010

Hbk SPORT TREND - Wizards 8:1 (1:1, 3:0, 4:0)

Body: Považanec 3+2, Valko T. 2+1, Uhrovič 1+2, Hronec 1+1, Valko K. 0+2, Vallo 1+0, Kotyk 0+1
Tresty: -
Zostava: Michaleje - Kotyk, Valko K., Darmo, Uhrovič - Valko T., Hronec, Košta, Vallo, Považanec
.....................................................................................................................................................................................
DOHRÁVKA - 5. kolo - 10.04.2010

Hbk SPORT TREND - Men At Work 12:1

Body:
Tresty:
Zostava:
.....................................................................................................................................................................................
8. kolo - 06.12.2009

Hbk SPORT TREND - Oskar 8:4

Body:
Tresty:
Zostava:
.....................................................................................................................................................................................
7. kolo - 01.11.2009

Hbk SPORT TREND - Viking Wariors 5:3

Body: Kotyk 2+0, Hronec 1+1, Považanec 1+1, Valko T. 0+2, Uhrovič 1+0, Šulek 0+1
Tresty: Považanec - 2 min., Šulek - 2 min.
Zostava: Michaleje - Kotyk, Šulek, Uhrovič - Valko T., Hronec, Považanec, Vallo
.....................................................................................................................................................................................
6. kolo - 25.10.2009

Hbk SPORT TREND - Berserker 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Body: Uhrovič 1+0
Tresty: Valko K. - 2 min.
Zostava: Michaleje - Kotyk, Valko K., Darmo, Uhrovič - Považanec, Vallo, Hronec, Valko T.
.....................................................................................................................................................................................
5. kolo - 18.10.2009 - ODLOŽENÉ

Hbk SPORT TREND - Men At Work
.....................................................................................................................................................................................
4. kolo - 11.10.2009

Hbk SPORT TREND - Weber Tornado 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)

Body: Valko K. 1+2, Hronec 1+1, Uhrovič 1+1, Vallo 1+0, Považanec 0+1
Tresty: Michaleje - 2 min., Považanec - 2+10 min.
Zostava: Michaleje - Kotyk, Valko K. - Hronec, Uhrovič, Vallo, Považanec
.....................................................................................................................................................................................
3. kolo - 04.10.2009

Hbk SPORT TREND - CC Canadiens 4:0

Body: Šulek 1+2, Uhrovič 2+0, Košta 1+0, Hronec 0+1, Považanec 0+1, Vallo 0+1, Valko T. 0+1
Tresty: Uhrovič - 2 min., Michaleje - 2 min.
Zostava: Michaleje - Kotyk, Valko K., Šulek - Uhrovič, Považanec, Košta, Hronec
.....................................................................................................................................................................................
2. kolo - 27.09.2009

Hbk SPORT TREND - Rangers 22:0 (6:0, 9:0, 7:0)

Body: Valko K. 8+7, Šulek 6+4, Kotyk 4+5, Uhrovič 1+8, Považanec 1+5, Košta 2+2
Tresty: Šulek - 2 min., Valko K. - 2 min.
Zostava: Michaleje - Valko K., Kotyk - Považanec, Šulek, Uhrovič, Košta
.....................................................................................................................................................................................
1. kolo - 20.09.2009

Hbk SPORT TREND - Staré Hory Bruins 14:1 (2:0, 9:1, 3:0)

Body: Valko T. 5+1, Vallo 4+1, Považanec 1+3, Kotyk 1+3, Šulek 2+1, Uhrovič 0+3, Valko K. 1+0
Tresty: Darmo - 2 min., Kotyk - 2 min.
Zostava: Michaleje - Kotyk, Valko K., Šulek - Valko T., Uhrovič, Považanec, Vallo
 
 
      PARTNERI
    
     
     
       MEDILNI PARTNERI.........................................................
    
      PLAY OFF 2010
FINÁLE - 03.07.2010
finále   Hbk ST - Berserker
7:1
 
SEMIFINÁLE - 20., 26., 27. 06. 2010
1.zápas   Hbk ST - CC Canadiens
5:6sn
2.zápas   Hbk ST - CC Canadiens
7:1
3.zápas   Hbk ST - CC Canadiens
1:0
 
ŠTVRŤFINÁLE - 12.-13.06.2010 o 15.00 hod.
1.zápas   Hbk ST - Citrus Team B
7:0
2.zápas   Hbk ST - Citrus Team B
5:0k
     TABUĽKA - sezóna 2009/2010
 
                       
1.
  *SPORT TREND ZH
17
15
0
0
2
134
:
30
45
2.
  *Berserker
17
14
0
1
2
113
:
32
43
3.
  *Extrem Sásová
17
11
4
0
2
124
:
46
41
4.
  *C.C. Canadiens
17
13
1
0
3
86
:
42
41
                       
5.
  *Kremnica Wolves
17
11
3
1
2
77
:
36
40
6.
  *Weber Tornado
17
11
0
2
4
85
:
40
35
7.
  *HbK Eagle Sásová
17
9
1
2
5
77
:
57
31
8.
  *Horná Ves Sharks
17
8
1
2
6
80
:
67
28
9.
  *Oskar
17
9
0
0
8
98
:
72
27
10.
  *Citrus Team B
17
8
0
0
9
56
:
82
24
11.
  *Wander. Valaská
17
6
1
1
9
65
:
71
21
12.
  *Viking Warriors
17
5
2
1
9
56
:
61
20
                       
13.
  Radvaň Stars
17
6
0
0
11
57
:
62
18
14.
  HbK Barani
17
3
3
0
11
45
:
88
15
15.
  HbK Wizards BB
17
3
0
3
11
37
:
82
12
16.
  Rangers
17
2
1
2
12
33
:
129
10
17.
  Staré Hory Bruins
17
2
0
2
13
37
:
101
8
18.
  Men At Work
17
0
0
0
17
17
:
179
0
    * istá účasť v play-off, tabuľka po základnej časti
                       
 
     VÝSLEDKY - sezóna 2009/2010
17. kolo
  Hbk ST - H. Ves Sharks
7:1
16. kolo
  Hbk ST - Barani
9:0
15. kolo
  Hbk ST - Eagle Sásová
5:2
14. kolo
  Hbk ST - Radvaň Stars
6:2
13. kolo
  Hbk ST - Citrus Team B
11:0
12. kolo
  Hbk ST - Kremnica Wolves
7:1
11. kolo
  Hbk ST - Wand. Valaská
7:1
10. kolo
  Hbk ST - Extrem Sásová
4:3
9. kolo
  Hbk ST - Wizards
8:1
8. kolo
  Hbk ST - Oskar
8:4
7. kolo
  Hbk ST - Viking Warriors
5:3
6. kolo
  Hbk ST - Berserker
1:5
5. kolo
  Hbk ST - Men At Work
12:1
4. kolo
  Hbk ST - Weber Tornado
4:5
3. kolo
  Hbk ST - CC Canadiens
4:0
2. kolo
  Hbk ST - Rangers
22:0
1. kolo
  Hbk ST - Staré Hory Bruins
14:1
 
     ZOSTAVA V II. BBHBL
Michaleje Jozef
Kotyk Juraj
Valko Karol
Darmo Tomáš
Šulek Miroslav
Uhrovič Rastislav
Hronec Richard
Valko Tomáš
Košta Adam
Vallo Miroslav
Považanec Martin
Mihálik Samuel
 
Oficilna internetov strnka hokejbalovho klubu SPORT TREND. Copyright 2010 SPORT TREND, s.r.o.. Vetky prva vyhraden.            Online nvtevnci: